Anja Kos in Eva Majcen, dijakinji 4. letnika programa ekonomski tehnik GESŠ Trbovlje, sta za svojo maturitetno nalogo izvedli dogodek z naslovom Organizacija in izvedba delavnice z ekonomskega področja za izbrani razred osnovne šole, in sicer v sredo, 23. 2. 2023, na Osnovni šoli Marjana Nemca v Radečah in v sredo, 1. 3. 2023, na Osnovni šoli Ivana Kavčiča na Izlakah. Učencem 8. razreda sta predstavili GESŠ Trbovlje, jim podali koristne informacije o denarju, možnostih zaslužka in varčevanju ter v obliki podjetniške delavnice spodbudili učence k razmišljanju o ustanovitvi podjetja ter oblikovanju lastne podjetniške ideje. Delavnico sta zaključili z nagradnim kvizom in tako preverili usvojeno znanje učencev, ki so z zanimanjem prisluhnili predstavitvi in aktivno sodelovali v delavnici.

Polona Arbajter Očko, prof.,

mentorica