V petek, 17. 5. 2024, je na Gimnaziji in ekonomski srednji šoli Trbovlje potekala 8. Ekonomijada na temo »HUNT ZNAJA«. Dogodek je namenjen druženju, zabavi in spoznavanju novosti dijakov, učiteljev in ravnateljev ekonomskih srednjih šol iz vse Slovenije. Dijaki so s sprehodom po Trbovljah in v obliki kviza spoznavali  gospodarstvo, zgodovino, kulinariko in tipične zasavske besede. Ravnatelji so si ogledali 4. dritl, učitelji pa so imeli organiziran obisk podjetij. Na zaključni prireditvi, kjer je bil glasbeni gost Matic Jere (bivši dijak naše šole), je bila podeljena tudi mini gazela za najaktivnejše učno podjetje, ki jo podeljuje Centrala učnih podjetij Slovenije. To nagrado je za šolsko leto 2023/2024 prejelo učno podjetje PARTIUM, d. o. o., iz ŠC Ptuj, z mentorico Ano Polanec. Dogodka se je udeležilo kar 21 ekonomskih šol.

Aktiv ekonomistov