Na Gimnaziji in ekonomski srednji šoli Trbovlje je v torek, 12. 12. 2023, potekal prav poseben dogodek – Živa knjižnica. V sodelovanju z Zavodom za mladino in šport Trbovlje smo na šolo povabili mlade prostovoljce iz Nemčije, Francije, Španije, Italije, Hrvaške in Poljske. S pomočjo prostovoljcev, ki so bili v vlogi sogovorcev, smo želeli dijakom približati še več različnih jezikov in izvedli Živo knjižnico. Na dogodku so sodelovali dijaki 1. a, 2. a, 2. b, 2. c, 2. e, 2. f, 3. a in 3. c. Naravni govorci so z manjšimi skupinami dijakov govorili v različnih jezikih in pridobivali ter razvijali komunikacijske veščine. Tema dogodka je bila medkulturnost, dijaki so spoznavali razlike v kulturi, običajih, hrani, glasbi, športu … Prostovoljci so svoje sogovornike naučili tudi nekaj besed in fraz v svojem jeziku. Tako prostovoljci kot tudi naši dijaki so bili z »jezikanjem malo drugače« zelo navdušeni in si takih dogodkov želijo še v bodoče.

Aktiv tujih jezikov