V ponedeljek, 13. 11. 2023, smo bili počaščeni z obiskom predsednice Republike Slovenije na naši šoli v okviru njenega obiska v občini Trbovlje. Prav vsi, dijaki in zaposleni, smo imeli priložnost spoznati predsednico in z njo komunicirati. Dogodek smo želeli deliti tudi z drugimi trboveljskimi šolami in vse so se našemu povabilu odzvale.

Pogovor je potekal dovolj sproščeno, da smo lahko spoznali prepričanja, stališča in vrednote naše gostje. Dijaki so predsednico povprašali o spominih na njena srednješolska leta, ukrepih s področja podnebnih sprememb in zelenega prehoda, precej pozornosti smo namenili umetni inteligenci in dilemam, ki se porajajo ob njeni uporabi.

Ob obisku predsednice smo se seznanili tudi s protokolom in razvijali organizacijske veščine. Hvaležni smo ji za spodbude in bogate izkušnje, ki jih je bila pripravljena podeliti z nami.

Nasta Doberlet Bučalič, prof., in

Tina Pušnik, prof.

(Foto: Nebojša Tejić, STA)

Trbovlje, Dewesoft.
Predsednica republike Natasa Pirc Musar je obiskala obcino Trbovlje.
Obisk podjetja Dewesoft.