Gašper Golob in Lovro Koncilja, dijaka 3. letnika športnega oddelka GESŠ Trbovlje, sta bila na začetku aprila teden dni na Mednarodni izmenjavi na Madžarskem na gimnaziji v  Szombathely. Oba sta bila v letošnjem šolskem letu na Euroweeku v Italiji, kjer sta se spoprijateljila s predstavnikoma Madžarske.

Dijaka sta tako madžarskim kolegom  predstavila Slovenijo in teden dni spoznavala njihovo kulturo, jezik, znamenitosti. Na šoli verjamemo, da s takšnim sodelovanjem bogatimo in opolnomočimo  naše mlade  za krepitev mednarodnih vezi, spoznavanje naše širše  domovine  –  Evropske unije. Hkrati pa tudi drugim omogočimo obisk naše dežele, saj bosta madžarska predstavnika vrnila obisk in bodo še naši dijaki dobili priložnost razširiti ter poglobiti svoje znanje. Tudi njima bomo razkazali Slovenijo, seznanila se bosta z našo kulturo, jezikom, običaji.

Katarina Bola Zupančič, prof. in koordinatorica izmenjave